Barnasants - Capçalera

Edicions anteriors

Amb una història de més de vint anys el projecte cultural Barnasants ha passat de ser un cicle de nou concerts de resistència a les Cotxeres del barri de Sants a una trobada ineludible de la cançó d’autor dels territoris de parla comuna i de més enllà, en constant pont cultural amb propostes ibèriques, llatinoamericanes i caribenyes, italianes, franceses… en aquesta cronologia podreu descobrir alguns dels concerts històrics i coneixer els artistes que han format part de les programacions anuals.

PÀGINA EN CONSTRUCCIÓ

1996 — Primera Edició

Concert inaugural: Albert Pla,

Programació regular: Javier Krahe, Académica Palanca, Javier Ruibal, Ricardo Solfa, Luis Pastor, José Antonio Labordeta,

Concert de cloenda: Pi de la Serra.

Tots els concerts van tenir lloc a les Cotxeres de Sants.

1997 — Segona Edició

Concert inaugural:Javier Ruibal + Rosa Zaragoza,

Programació regular: Jose Antonio Labordeta + Antón Abad, Pablo Guerrero + Tralla (Mirna Vilassís i Xavi Múrcia), Luis Pastor + Sandra March, Luis Mendo i Bernardo Fuster + Jordi Albero, Pau Riba i Jaume Sisa + Toni Xuclà, Imanol + Mariona Sagarra, concerts van tenir lloc a les Cotxeres de Sants.

4 Concerts de cloenda: Javier Krahe al Mercat de les Flors.

1998 — Tercera Edició

Concert Inaugural: Javier Krahe

Programació regular: Ruper Ordorika, Jose Antonio Labordeta, Ismael Serrano, Joan Amèric, Lídia Pujol i Sílvia Comes, Jabier Muguruza, No Pasarán,

4 Concerts de cloenda: Cançons de Guerra contra el Feixisme (Carme Canela, Pi de la Serra i Lali Barenys).

Tots els concerts van tenir lloc a les Cotxeres de Sants.

1999 — Quarta Edició

Concert Inaugural: Hilario Camacho

Programació regular: Joaquín Carbonell, Pepín Tre, Javier Krahe, Adrià Puntí, Gabriel Sopeña, Luis Pastor, Gerard Quintana,

Concert de cloenda: Javier Ruibal.

Tots els concerts van tenir lloc a les Cotxeres de Sants.

2000 — Cinquena Edició

Concert Inaugural: Joan Amèric,

Programació regular: Loquillo i Sopeña, Javier Ruibal, Karel Garcia y Carlos Lage, Joan Isaac, Javier Krahe, Pi de la Serra, Benito Inglada, Quintín Cabrera,

Concert de cloenda: Suburbano.

Tots els concerts van tenir lloc a les Cotxeres de Sants.

2001 — Sisena Edició

Concert Inaugural: Imanol

Programació regular: Jose Antonio Labordeta, Quintín Cabrera, Javier Ruibal, Ángel Petisme, Javier Krahe, Ester Formosa i Toti Soler, Jordi Batiste i Gerard Quintana, Vicente Feliú, Pere Tàpies

Concert de cloenda: Pablo Guerrero.

Tots els concerts van tenir lloc a les Cotxeres de Sants.

2002 — Setena Edició

Concert Inaugural: Pancho Varona,

Programació regular: Jordi Batiste, Alejandro Filio, Daniel Higiénico, Luis Lorite, Luis Ángel Castro, Adolfo Celdrán, Joves Cantautors, Miquel Pujadó, Armando i El Expreso de Bohemia,

Concert de cloenda: Miqui Puig i Joan Isaac.

Tots els concerts van tenir lloc a les Cotxeres de Sants.

2003 — Vuitena Edició

Concert Inaugural: SubverFeeling de Pi de la Serra

Programació regular: Javier Krahe, Jabier Muguruza, Sisa i la Verbena Galàctica, Enric Hernàez, Jorge Drexler, Joves Cantautors (Quim Vila i Eutanàsia Col·lectiva, Carlos Nahuel i Guillermo Trujillano), Patxi Andión, Joaquin Carbonell i Tonton Georges Trio, Carmen París, Isabel Aldunate, Albert Pla i Diego Cortés, Víctor Bocanegra, Esteve de Franc, Rosario Guateque, Vino Delifin, Joan Vinyals i Cece Gianotti, El Sobrino del Diablo, Lola Mar (Carmen Dolores i Nacho Ugarte).

Els concerts van tenir lloc a quatre seus, tres d’elles configuraven les bases per a la programació actual: Cotxeres de Sants, Luz de Gas i Harlem Jazz Club, a més de l’emblemàtic Bar Pastís del barri del Raval de Barcelona.

2004 — Novena Edició

Concert Inaugural: Feliu Ventura

Programació regular: Pep Sala, Manifiesto: vengo a Cantautar (Pancho Varona, Quique González, Jep Cardona, Rafa Mora, Edu Monteagudo i Dani Flaco), Luis Pastor, Joseba Gotzon, Javier Krahe, Ester Formosa i Adolfo Osta, Roger Mas, Joves Cantautors (Jordi Lligades i José Gonzalez) Maria del Mar Bonet i Manel Camp, Suburbano (Luis Mendo i Bernardo Fuster), Imanol, Gerard Quintana, Lucas Masciano i La Xunta, Òscar Briz i els Cors d’Aram, Katia Cardenal, Pep Torres, Karel Garcia, Daniel Cros, El Sobrino del Diablo i los Mister Rodríguez, Judinho Cruz.

2005 — Desena Edició

Concert Inaugural: Òscar Briz,

Programació regular: Miquel Gil, Pep Sala, Franca Masu, Quique González, Pi De La Serra + Roger Mas + Amadeu Casas (Cancel·lat), Quimi Portet, Manolo Tena, Sisa, Javier Krahe, Nous Cantautors / Sona 9, Muhel, Jorge Drexler, Mercedes Ferrer, Gerard Quintana, Lluís Llach, Marina Rossell, Túrnez & Sesé, Toti Soler, Luis Pastor, Joâo Afonso, Paloma Berganza, Karel García, Pablo Guerrero, Peppe Barra, Jefferson Otto e Cumbuca, Xabi Sansebastian, Tayse, Abdejalil Kodssi + Mimum, SimulÉ DÚO, Eduard Canimas, Cece Giannotti, Luis Lorite, Joan Vinyals, Vengo A Cantautar, Ricard Puigdomènech, Marc Parrot, Antonio De Pinto + Paco En La Luna, Nacho Béjar + Jose González, Rafa Mora + Alfonso Mora, Merche Corisco + Edu Monteagudo, Moncho Otero + Taula Kabish Trece Puertas.

2006 — Onzena Edició

Concert inaugural: Dani Flaco,

Programació regular i concerts especials: Ismael Serrano, Gorka Knörr, Rafa Pons, Cris Juanico, Alejandro Martínez, Marc Parrot, Carlos Chaouen, Walter Humala, Carlinhos Cor das Águas, Nous Cantautors 2006, Roger Mas, Antonio Vega, Javier Ruibal, de l’Alguer a Fraga passant per Alcoi, Mikel Urdangarin, Lichis, Oriol Tramvia, Pi de la Serra, Quique González, Daniel Viglietti, Inma Serrano, Vicente Feliú, Clara Ghimel, Enric Hernàez, Amadeu Casas, Joan Isaac, Mauro Pagani, Xavi Vidal i Berni Mora, Joaquin Carbonell, Sergio Makaroff, Maria del Mar Bonet, Javier Alvarez, Javier Krahe, Quilapayun i Inti-Illimani, Ester Formosa i Adolfo Osta, Albert Fibla, El Sobrino del Diablo, Víctor Bocanegra, Quico el Celio, El Noi i el Mut de Ferreries, Gianmaria Testa, Vengo a Cantautar, Miro Casabella, Pedro Javier Hermosilla, Chivi, Jose Antonio Labordeta, Luis Eduardo Aute, Carlos Chaouen

2007 — Dotzena Edició

Concert inaugural: Acords amb Leonard Cohen,

Programació regular i concerts especials: Mayte Caparrós, Sílvia Comes, Perla Batalla, Òscar Briz, Fran Lasuen, Joseba Gotzon, Martirio, Rafa Pons, Karaoke i Top Colcha, Abús, Que no pari la Música – concert fundació ciència i art, Moncho Otero i Rafa Mora, El Fill del Mestre, Elliott Murphy, Lucas Masciano, Alejandro Martínez, Diego Cantero i Jose Luis Manzanero, Jordi Fàbregas, Cristina Narea, Feliu Ventura, Pep Sala, Xavier Baró, Enfado Agúdelico (Edu Monteagudo), Verdcel, Alejandro Filio, Entremares, Conxita. Santiago Feliú, Ester Formosa, Maurici Villavecchia i Jordi Guardans, Isidor Marí, Inma Serrano, Pedro Javier Hermosilla, Pedro Burruezo i la Bohemia Camerata, Gerard Quintana i Joel Joan, Javier Ruibal, , Joaquín Calderon i Paco Cifuentes, Jofre Bardagí, María José Hernández, Pepet i Marieta, Mikel Laboa (Cancel·lat), La Chicana, Oriol Tramvia, Emiliano Valdeolivas, Meritxell Naranjo, Les Batinses, Lichis, Karel García, Ángel Petisme, Luis Ramiro, Immigrasons, Eduard Canimas, Quimi Portet, Xavier Ribalta, Aquellos Maravillosos Maños (Jose Antonio Labordeta, Joaquin Carbonell i Eduardo Paz), Túrnez i Sesé, Franca Masu, Luis Eduardo Aute, Dani Flaco, Javier Krahe, Loquillo i Sopeña,

Concert de Cloenda: Leon Chávez Teixeiro.

2008 — Tretzena Edició i Cloenda de Barnasants — Cuba

Concert inaugural: Eduard Canimas,

Programació regular i concerts especials: Lídia Pujol, Tomeu Penya, Claudio G. Sanna, Refree, Joan Isaac, Carlos Chaouen, Albert Fibla, Sanjosex, Albert Pla, Marina Rosell, Joseba Gotzon, Luis Eduardo Aute, Francisco Villa, Ismael Serrano, Verdcel, Jordi Batiste, Moska, Rafa Pons, Xavier Ribalta, Sisa, Raúl Torres, Waldemar Bastos, Névoa, Quique González, Cecília Todd, Santi Arisa, Yhosvani Palma, Jabier Muguruza, Javier Krahe, Josep Thió, Miquel Gil, Remigi Palmero, Xavier Baró, El Fill Del Mestre, Dani Flaco, Luis Pastor, Centro Pablo De La Torriente Brau presenta a Ariel Díaz, Rita del Prado y Lázara Ribadavia, Patricio Castillo, Mazoni, Javier Ruibal, Carme Canela, Ana Belén, Negro & Blanco, Augusto Blanca, Alejandro Martínez, Lucas Masciano, Miquel Pujadó.

2009 — Catorzena Edició

Es consoliden els lligams amb els italians del Club Tenco i es va continuar en la línea de complicitat amb el continent llatinoamericà.

Concert inaugural: Rafa Pons

Programació regular: Savina Yannatou, Le Croupier, Abús / Agustí Busom, Cesk Freixas, Joaquin Carbonell, Òscar Briz, Javier Krahe, Marc Parrot i Albert Sans, Miquel Abras, Elliott Murphy, Paco Cifuentes, Marta Gómez, Carlos Chaouen, Javier Ruibal, Max Sunyer, Túrnez i Sesé, Alejandro Fílio, Marc Parrot, Amancio Prada (Homenatge a Leo Ferré), Sílvia Comes, Joan Lluís Parra, Sergio Cammariere, Negro y Blanco + Luis Rico, Clara Andrés, Gerard Quintana, El Niño de la Hipoteca, Víctor Bocanegra, Pau Alabajos, Ton Rulló i la Pegebanda, Luis Eduardo Aute, Moncho, Antonio Vega, Luis Ramiro, Roger Mas, Le Petit Ramon, Alejandro Martínez, Carabina 30/30 (Pancho Varona i altres), Ester Formosa, Amélia Muge, Lucas Masciano, Roger Benet i els Oximorònics, Yaima Orozco i Diego Gutiérrez, Pablo Guerrero, Pedro Guerra i Amigos (Luis Pastor, Miguel Ríos, Bebe, Quique González, Pedro Guerra i Altres), Los Secretos, Paco Ibáñez, María Inés Ochoa, Enric Hernàez, Meritxell Gené, Kiko Veneno, Dani Flaco, Xavier Ribalta, Anton Abad, Josep Tero, Rimbaud, Uxía, Albert Pla, Quilapayún,

Concert de Cloenda: Vicente Feliú.

2010 — Quinzena Edició

Concert inaugural i concerts especials: Cesk Freixas

Programació regular: Miquel Gil i Manel Camp, Mane Ferret, Carlitos Lage i Dono Arango, La Nova tradicional, Albert Sans, El Niño de la Hipoteca, Julio Flowel, Víctor Manuel, Jabier Muguruza. Ilia Hug, Mar Mur, Soledad Villamil, Dani Flaco i Rafa Pons, Maria Pierantoni Giua, Xavier Baró, Mariona Segarra, Fabián, Gianmaria Testa, Zenet, Mirna Vilassís, Quimi Portet, José Antonio Labordeta, Alfonso Villalonga, Ester Formosa, BBC y Microcomponentes (Fede Comín, Elena Bugedo i Bruno Bonacorso), David Moya, Franklin Quezada, Francisco Espinosa, Alejandro Martínez canta a Gil de Biedma, Belda i Conjunt Badabadoc, Joan Isaac i Luis Eduardo Aute, Javier Krahe, Homenatge a Xesco Boix (Toni Giménez, Francesc Mir, Rebeca Jimenez, Àngels Ortiz i Carles García) Roberto Vecchioni, Juan Trova, Xavi Múrcia, Lluís Gavaldà, Marc Parrot, Marwan i Luis Ramiro, Marcel Cranc, Javier Ruibal, Toti Soler i Joan Ollé, Ángel Petisme, Ivette Nadal, Banda Caracola, Fito Mansilla, Carlos Mejía Godoy i los de Palacagüina, Anna Roig i l’ombre de ton chien, Pedro Guerra, Túrnez i Sesé, Ramon Sauló, María Inés Ochoa, Jofre Bardagí, Manuel Garcia, Oliva Trencada, Patxi Andión, Gerard Quintana, El Kanka, Joanjo Bosk, Benjamín Prado i Coque Malla, Lien Rodríguez i Rey Pantoja, Daniel Viglietti, Verdcel, Perrozompopo, Adrián Goizueta, Alberto Cortez, Enric Hernàez, Paco Cifuentes, Albert Fibla, Xavier Ribalta, María Dolores Pradera, El Poeta Cuántico, Benito Lertxundi, Mauricio Díaz “El Hueso”, León Chávez Teixeiro, Malpaís, Marc Parrot – 50 anys de la Nova Cançó, Dani Flaco, Litus (Maleta de Pedres), Biel Majoral, Paco Barrios “El Mastuerzo”, Remigi Palmero, Raimon, Maria de Medeiros, Santiago Feliú, Òscar Briz, Homenatge a Víctor Jara (expo i concert de Manuel Garcia) Preàmbul – II Premi Miquel Martí Pol / Enderrock.

86 concerts, amb 34 presentacions de nous treballs discogràfics, amb un total de 16.614 assistents.

Espai de premsa 2010

2011 — Setzena Edició

Concert inaugural: Pau Alabajos[42]

Programació regular i concerts especials: Kiko Veneno, Refree, Cece Giannotti, El Kanka + Victor Blanca i les claus de Jade, Le Couprier, Els Amics de les Arts, Eduard Canimas, Beth, Erm, Quilapayún, Quique González, Samantha Navarro, “Guanyadors del 1r Concurs de Cantautors Mataró (Miguel Ángel Bueno,Vico, My wrong pleasures), Alfonso Mora, Joan Berenguer, Diego Kuropatwa, Pep Sala + José Mª Guzman, Ariel Rot, Javier Krahe, Daniel Drexler, Rossana Taddei, Miquel Pujadó, Ángel Petisme, Jorge Drexler, Daniel Viglietti, Toni Subirana, Fabio Canu, Marina Rossell i Pedro Guerra, Albert Pla, Marta Gómez, La Shica, Mikel Erentxun, Ana Prada, Raimon, Maria del Mar Bonet, Anna Roig i l’ombre de ton chien, Joan Berenguer, Rusó Sala, Pancho Varona i Antonio Garcia de Diego, Pepet i Marieta, Litus/Ivette Nadal, Caníbala / Josele Sangüesa, Claudio Gabriel Sanna, Alejandro Martinez, Shuarma, Jordi Batiste, Jesús Molina i Marcel Batiste, Arthur Caravan, Ugia Pedreira y Fred Martins, Espaldamaceta, Senyors Tranquil, Meritxell Gené, Luis Eduardo Aute, Luís Ramiro, Beth, La Mala Rodríguez, Juan Perro, Estem Salvats! (Jordi Beltran i Dani Moren)Miki Espuma, Claudi Martí, Hugo Mas, Albert Fibla, Lola Bou, Eric Fraj, Albert Pla i Pascal Comelade, Maria Dolores Pradera, Carlos Ann i Mariona Aupí, Sanjosex, Marwan, Enric Hernàez, Peppe Voltarelli, Lou Dàvi & Phytéas, Ismael Serrano, Nacho Vegas, Eduard Iniesta, Carlos Chaouen, Bikimel, Chivo Chivato, El Fill del Mestre, La increïble història de Carles Carolina, Jesus Fusté, Joan Isaac, Telva Rojas, Dani Flaco + El Kanka, Joan Dausà i Els Tipus d’interès, Cristina del Valle, El niño de la hipoteca, Terra i Cultura presenta a Joanjo Bosk, Ivette Nadal i Meritxell Gené, Cantautar Disc 10 aniversari, Juan Trova, Paula Ferré, Refugi, Víctor Ramil, Ivette Nadal, Quim Vila, Andrea Marzi, Rafa Xambó, Yhosvany Palma, Homenatge a Labordeta (Joaquin Carbonell, Ángel Petisme, Gabriel Sopeña), María Inés Ochoa, Música de telers (Verdcel, Arthur Caravan, Batà, Hugo Mas, Pelandruska, We Are Not Brothers),

Concert de Cloenda: Joan Amèric.[43]

Espai de premsa 2011

2012 — Dissetena Edició i Bienal Catalunya—Uruguay

Concert Inaugural: Maria del Mar Bonet al Teatro Lázaro Peña de L’Havana, Cuba. Amb artistes convidades, entre d’altres Omara Portuondo

Programació regular: Habana con Kola, Sanjosex, Túrnez & Sesé, Pedro Burruezo & Bohèmia Camerata, Cris Juanico, Carme Canela canta Jordi Matas, Rossana Taddei, Dani Flaco, Coque Malla, Miquel Pujadó (Concert 30 anys), Franca Masu, Kareyce Fotso, José Alejandro Delgado, Laura Simó i Francesc Burrull, Riki López, Estel Solé, Maria del Mar Bonet, Rafa Pons, Marcel Cranc, Maria del Mar Bonet, Ariel Rot, Josep Romeu, Marc Parrot, Pedro Guerra, Cuni Massa & Lidia uVe, Ramon Sauló, Feliu Ventura, El Niño de la Hipoteca (Concert especial) Genís Barcons, Anna Roig i l’Ombre de ton Chien, Carlos Chaouen, Xavier Ribalta, Marwan, Feliu Ventura, Martirio, Más Vale Tarde Ke Nunca, Uc, Joan Colomo, Quim Vila, Mazoni, Chivo Chivato, Jabier Muguruza, Albert Freixas, La Banda Municipal del Polo Norte, Edith Crash. Miquel Gil, Pascuala Ilabaca y Fauna, Pi de la Serra, Miquel Nigorra, Javier Krahe, Pulpopop. Nadau, Senior i el Cor Brutal, Miguel Ángel Bueno, Joan-Marc Leclercq, Los Madison, Ester Formosa Quartet, Primaël e Los del Tiwizi, Rebeca Jiménez, Ò.K!, Brigada Internacional, Oliva Trencada, Gastelo, Òscar Briz, Javier Bergia, Eduard Canimas, Obrint Pas (Concert especial), Mercedes Ferrer, Els Amics de les Arts, Ester Formosa i Adolfo Osta + Ramon Mirabet, L’Etern Retorn, Cesk Freixas i Pau Alabajos (Concert especial), Ángel Petisme, Pau Alabajos, María José Hernández, Gino Paoli, Un incontro in jazz, Alejandro Martinez, Javier Ruibal, Dani Caracola & La Banda De Ida Y Vuelta, Arturo Gaya, Roger Mas i Cobla Sant Jordi, Amancio Prada, Món Brel, Francesco De Gregori, Gerardo Alfonso, Abús, Roly Berrio, Giorgio Conte, Joan Amèric, Karel García Amb Norberto Rodríguez i Carlos Lage, Verdcel, El Mastuerzo, Pere Vilanova, Affoniks, Joan-Pau, Sergi Giménez Carreras & Michelle Cook,

Actes de Cloenda Barnasants a Montevideo i Biennal Catalunya-Uruguay: Dossier de premsa

Diego Kuropatwa, Rossana Taddei i Enric Hernàez, Samantha Navarro i Enric Hernàez, Daniel Drexler, Daniel Drexler, Ana Prada i Joan Isaac, Daniel Viglietti canta Benedetti, Carme Sansa i Xavier Albertí, Vostè ja ho entendrà de Claudio Magris, El Pont d’Arcalís, Quico Pi de la Serra, Joan Amèric, Roger Mas, Feliu Ventura, El Niño de la Hipoteca, Joan Isaac, Alejandro Martinez, Dani Flaco, Cris Juanico, Mazoni, Guillamino, Pau Alabajos, Jornada de llibres i roses 23 d’Abril: David Castillo i Enric Hernàez i lectura dels premis Concurso Onetti 2011.

Concerts i activitats realitzades a: Teatro Macció de San José de Mayo, La Experimental (Malvín), Complejo SACUDE (Casavalle), Cantegril de Punta del Este (Maldonado), Centro Cultural Florencio Sánchez (Cerro) Sala Verdi, Centro Goes, Teatro El Galpon, Escuela Municipal de Arte Dramático Margarita Xirgu, Sala Zitarrosa, Sala Nelly Goitiño, C.C.E. Montevideo, Centro Cultural la Diaria, Barrio de las Artes de Montevideo, El cafè La Diaria Montevideo.

Espai de premsa 2012

2013 — Divuitena Edició

Concert Inaugural: Enric Hernàez i Sergio Berardo Inauguració a Vielha, amb la presència institucional del Conseller de Cultura de la Generalitat de Catalunya i l’Alcalde de la Ciutat de Barcelona.

Programació regular i concerts especials: Dream big band de Vicens Martin “Els fruits saborosos” de Josep Carner, Yoyo Mundi & Alessio Lega amb la participació Feliu Ventura, Gavlyn, Guanyadors concurs Viladecans, Esther Condal, Els Nens Eutròfics, Martirio, Sebas, Maria del Mar Bonet, Quart Primera, Tots aquests dois; Pep Tosar Homenatge a Guillem d’Efak, Sole Giménez, El Sobrino del Diablo & Juanton, Jordi Gasion, Teresa Salgueiro, Una tarde con Labordeta; Joaquín Carbonell i Eduardo Paz, Leonmanso, Eugeni Finardi amb la participació de Joan Isaac, Al Tall, Primavera Valenciana, Chivo Chivato, Pau Vallvé, Pedro Burruezo & Bohèmia Camerata + Coral Cypsella, Antilópez, Los Secretos, Joanjo Bosk, Senyors Tranquil, Gemma Humet, Ramzi, Seis Pajaros de un Tiro, Albert Pla, Antònia Font, Rafa Pons, Manel Joseph, Luis Pastor i Pedro Pastor, Dídac Rocher, Paco Enlaluna, Pau Alabajos; Mural del Pais Valencià, Muerdo, Llorenç Santamaria, Quartet Brossa + Jordi Domènech + Falsalarma, Rubén Pozo, Roger Mas, Ivette Nadal, Paraula de Jazz amb Perico Sambeat Trio i Joan Margarit i Pere Rovira, Marina Rosell canta Moustaki, Alejandro Martinez & Javier Álvarez, Pascuala Ilabaca i Fauna, Roger Margarit, Eduardo Sosa, Davide Riondino amb la participació de Dani Flaco, Meritxell Gené, Montse Castellà, Ismael Serrano, Silvia Perez Cruz, Javier Ruibal, Andreu Valor, Amadeu Casas, Toni Jimenez, Xavi Múrcia, Xavier Baró, Occitana/Aran, Joana Serrat, Névoa, Joan Isaac; Piano piano, Robin Williamson, Tato López, Caliu, Carles Denia, Silvia Comes, Rossana Taddei, Sérgio Godinho amb la participació de Marina Rossell, Delên, Jarabe de palo, Narcís Perich, El Kanka, Victor Salvatti, Pi de la Serra, Daniel Cros, Joan Amèric, Sandra Rehdler, Dani Flaco, Vicente Feliú, Daniel Drexler, Alberto Patrucco & Daniele Caldarini amb la participació de Miquel Pujadó i Enric Hernàez, Abus & Amics, Xoel López, Josep Tero, Dani Flaco & Rafa Pons, Ester Formosa & Adolfo Osta, Thaïs Morell, Mauro Pagani amb la participació de Badara Seck, Maria del Mar Bonet i Amancio Prada, Rozalén, Le Croupier, Javier Krahe, Andrés Suárez, Nit de Trovadores, Miquel Abras i Cesk Freixas,

Concert de Cloenda: Pau Alabajos.[44]

Junt a l’edició de 2012, s’impulsa i endega la primera edició de la Bienal Cultural Catalunya- Uruguay

Espai de premsa 2013

2014 — Dinovena Edició

Concert inaugural: Dani Flaco[45]

Programació regular i concerts especials: Sestomarelli, Els Catarres, Quico el Cèlio, el noi i el mut de Ferreries, Oliva trencada, General Moragues i la Coronela, VerdCel, Mireia Izquierdo, Coses, Tomas de los Santos, Bobo Rondelli, Borja Penalba i Francesc Anyó, Depedro, Anicet, Andrés Suárez, Eduard IniestaMaria del Mar Bonet i Amancio Prada, Wagner Pa & Bazuca Matraca, Claudio Sanfilippo & Joan Sanmartí, Javier Ruibal, Carlos Palacio “Pala”, Rafa Pons, Paco Ibáñez, Pau Riba & Pascal Comelade, Víctor Bocanegra, Arthur Mas (Arthur Caravan – Hugo Mas), Pablo Guerrero, Iagoalaiaga i els Detectius Salvatges, Suburbano, Alberto Montero, Nuevo Mester de Juglaría, Juan Perro, Alfonso del Valle, Eva Cortés, Òscar Briz, Rebeca Jiménez, Jordi Bertran & Martinians, Marina Rossell, Alejandro Martínez, Tui Higgins & Xavier Monge Jazz Project, Javier Krahe, Batak, Juan Carlos Biondini, Mané Ferret, Antonio Martínez Ares, Névoa, Los Sirgadors, Joan Isaac, Obrint Pas, Obrint Pas, Túrnez & Sesé, Albert Fibla, Cece Giannotti, Nico Tomás, Maria del Mar Bonet, Joan Masdeu, Sandra Redher, Manel Joseph, Pedro Guerra, Gaddafi Nuñez, Massimo Priviero, Fenando Lobo, Jabier Muguruza, Blaumut, Olga Roman, Pep Mirambell, guanyador Certamen de Cantautors Viladecans, Andreu Rifé, Pitufo Lombardo, Pau Alabajos, Pi de la Serra, Ai Ai Ai, Carmen París, Roger Benet, Guillamino & The Control Z’s, Amadeu Casas, Benito Inglada, Rossana Taddei, La Iaia amb la Cobla Bisbal Jove, Más vale tarde que nunca, Pepet i Marieta, Albert Palomar, Carretera, Brigada Intergeneracional, VerdCel, Alberto Alcalá, Pascuala Ilabaca, Àngels Ortiz, Joan Margarit & Carles Margarit, Lu Colombo, Katia Cardenal, Pere Vilanova, Carlos Chaouen, Cesk Freixas, Jordi Montáñez, Fran Gómez, Verd i Blau, Meritxell Gené, Sílvia Comes, Xavier Mayora, VerdCel, Feliu Ventura, Bikimel, Nit Antonio Vega, David Toiber, Mazoni, Vicente Feliú, Jordi Ninus, Maria Inés Ochoa, Vittorio de Scalzi & Armando Corsi, Homenatge a Pi de la Serra, Pancho Varona i Antonio García De Diego, Nit de Trovadores, Guevara, Montse Castellà,

Concert de cloenda: Xavier Baró [46]

Espai de premsa 2014

2015 — Vintena Edició

Concert inaugural: Toti Soler, Joan Massotkleiner i Gemma Humet[47]

Programació regular: Vanesa Martín, Angel Petisme, Adrià Puntí, Imaràntia, Joana de Diego, Marc Parrot, Jordi Gas, Kike Ubieto, Cesk Freixas, Carlo Doneddu, Norberto Palomares, Autoretrato de un joven capitalista español, Marina Rossell, El Niño de la Hipoteca & El Kanka, Miquel Abras, Marwan, Guillermo Anderson, Dinatatak, Rafa Xambó; 40 Anys i un dia, Alidé Sans, Sanjosex, Arturo Gaya, Quique Pellicer i Paco Prieto, Yhosvany Palma, Sílvia Comes, Joan Dausà, Maria de Medeiros, Xavier Baró, Paco Ibáñez, Marc Arrufat, Awake, Joaquín Carbonell, Ismael Serrano, Guillem Roma, Edgardo Cardozo, Brigada Intergeneracional, Ovidi Popular, Javier Ruibal, Roger Mas, Tomàs de los Santos i Borja Penalba, Joan Boada, Sabina Witt, Kiko Veneno & Martín Buscaglia, Rafa Xambó. T’estimo tant: Sonets de Shakespeare, VerdCel, Javier Krahe, Maria del Mar Bonet i Amancio Prada, Feliu Ventura, Andreu Valor, Chivo Chivato, Pablo Guerrero, Olden, Rosa Sánchez Trio, Gerard Quintana i Xarim Aresté, Rafa Mora i Moncho Otero, Maria del Mar Bonet i Borja Penalba, Luis Ramiro, Gerard Quintana i Xarim Aresté, Boris Porter i L’Altra Banda, María José Hernández, Bianca d’Aponte International, Homenatge a Teresa al Mercat de les Flors, Rosa-Luxemburg, Joao Afonso, Perla Batalla, Carlos Chaouen, Rusó Sala, Pau Alabajos, Ana García i Gaddafi Núñez, Dúo, Alejo Garcia, Lucas Masciano, Roger Benet, Miryam Quiñones, Darània, Jabier Muguruza, Le Croupier, Dani Flaco, Pedro Guerra, Miquel Pujadó, Noche Sabinera, Ivette Letusé, Carmine Torchia, Samantha Navarro, Joan Amèric, Sisa, Portet i Oliver, Enric Hernàez, Montse Castellà, Jorge Tylki, Verdcel canta Ovidi, Victor Salvatti, Joanjo Bosk, The Brut of Cat, Joan Isaac, Cançons d’amor i anarquia, homenatge a Salvador Puig-Antich , Alessio Arena, Jordi Tormo, L’Ovidi poeta, Pau Vallvé, Jordi Montañez, Pi de la Serra, Anna Roig i l’Ombre de Ton Chien, Meritxell Gené, O Vals das Mouras, Dente, Kiko Veneno, Joan Isaac i Mateu Xurí, Jaromír Nohavica, El(s) poeta Ovidi, Poesia no vol dir somiar,

Concert de cloenda: L’Ovidi Simfònic[48]

Espai de premsa 2015

SIS HORES DE CANÇÓ / 20 ANYS OVIDI[49]

Amb Cris Juanico, Feliu Ventura, Pau Alabajos, Verdcel, Ester Formosa i Adolfo Osta, Joanjo Bosk, Alidé Sans, Montse Castellà, Hugo Mas, Clara Andrés, Rusó Sala, Gemma Humet, Tomàs de Los Santos i Borja Penalba.

2016 — Vint-i-unena Edició (Inacabat)

Concert inaugural: Jotes de combat: compromís i poesia amb Quico el Célio, el Noi i el Mut de Ferreries, Miquela Lladó, Eva Dénia i Eliseo Parra. La banda de Jordi Fusté, Josep Lanau ‘Mitxum’, Kike Pellicer, Sergi Molina, Merxe Martínez, Xavier Lozano, i artistes convidats el dolçainer Pau Puig i la rondalla del Guardet Lo Cantador.

Programació regular i concerts especials: Víctor Manuel, Guiem Soldevila, Jordi Gil, Toti Soler, Claudio G. Sanna, Montse Castellà, Marina Rossell, Fabián, Flamaradas, Noche sabinera, Rafa Pons, Mirna Vilassís, Víctor Herrero, Rusó Sala, Isaac Ulam, Xarim Aresté, Luis Pastor, Xavi Túrnez, Marc Parrot, Sota les cunetes. Justícia!, Xavi Múrcia, Jaume Escala, Guillem Ramisa, Ran Ran Ran, ‘Flaco’ Biondini, Concert Pròleg: Castellà, Comes, Gené & Nadal, Kike Ubieto, 15 anys de les Nits de l’Art, Il nuovo che avanza, Enric Hernàez, Sílvia Comes, Marc Freixas i Albert Gàmez, Névoa, Ivette Nadal, Ester Formosa i Elva Lutza, Verdcel, Del cor a les mans, César López, Joan Colomo: Cançons del Cabaret Elèctric, Maria del Mar Bonet Canta Alenar, 80 anys de Lorca, Cecilia Zabala, Seis Pájaros de un Tiro, Pere Figueres, Feliu Ventura i Xerramequ, Tori Sparks i Calamento, Homenatge a Luis Alberto Spinetta, Ismael Serrano, Namina, Pau Alabajos, Elvira i Adriana, Cesk Freixas i Roc Casagran, David Carabén, Sense pistola, Rosa Sánchez, Peppe Voltarelli, Joan Amèric i Andreu Valor, Gemma Humet, O Val Das Mouras, Rozalén, Maria del Mar Bonet amb Borja Penalba, Ovidi simfònic, Apol·lònia, Bianca d’Aponte International 2, Ludmila Mercerón, XY, Sergi Dantí, Dani Txarnegö, Paco Ibañez, César Pop y la Orquesta Pinha, Yacine & The Oriental Groove, Martirio, Javier Ruibal, Sanjosex, Maria Arnal i Marcel Bagés, Pep Burgoa, Jabier Muguruza, Darània, Carlos Sadness, Sílvia Tomàs Trio, Jordi Montañez, Bikimel, Hermanos Cubero, Lídia Pujol, El Niño de la Hipoteca i Los Ratones, Cançons Atees, a Javier Krahe, Javier López de Guereña, Alessio Arena, DuoTrio, Xavier Baró, Jo Jet i Maria Ribot, Aurora Feliú,Verdcel, Daniel Viglietti, Amaranta, Cecilia Todd, La Otra, Fiorino, Dani Flaco, Carlitos Miñarro, José Delgado, Concert x Veneçuela, Cris Juanico, Daniel Drexler, Cor de Carxofa, Dominique A.

Concert de Cloenda: Joies italianes i altres meravelles de Joan Isaac (Concert Col·lectiu amb Joan Manuel Serrat, Maria del Mar Bonet, Roger Mas, Sílvia Comas, Luis Eduardo Aute, Luis Pastor i Enric Hernaez, entre d’altres),[50]

Espai de premsa 2016

Primer edició del Barnasants Madrid que va tenir lloc a la Sala Berlanga del barri de Chamberí i que va suposar que propostes de cançó d’autor, poguessin mostrar-se a la ciutat de Madrid. Va comptar amb la presència d’Ivette Nadal i Roger Pistola, Joan Isaac i Antoni Olaf Sabater, Roger Mas i Quico Pi de la Serra, Amadeu Casas i Joan Pau Cumellas.

Espai de premsa Barnasants Madrid 2016

2017 — Vint-i-dosena Edició

Concert inaugural col·lectiu: Les Kol·Lontai a diversos espais del territori, junt a la Xarxa de Teatres d’Ateneus e Catalunya.

Programació regular i concerts especials:Belda & Sanjosex, Pep Lladó, Albert Pla & Diego Cortés, Xavier Baró, Miquel Pujadó, Sis Veus Per Al Poeta, Laia Rius, Jordi Montañez, Roger Puig, Claudia Crabuzza, Genís Barcons, Quico & Maria Del Mar, Maria Arnal i Marcel Bagés, Eva Dénia, Jorge Tylki, Òscar Briz, Pascuala Ilabaca i Fauna, Pi De La Serra, Xavier Baró, Martí Serra i Els Pintors D’Ànimes, Fede Graña, i Folk Souvenir, Xarim Aresté, Marta & Micó, Lídiia Pujol, Feliu Ventura & Xavi Sarrià, Alberto Sanjuan, Paco Ibáñez, Mara Barros, Gaddafi Núñez – Galeano Encendido, Palito, Verdcel Canta Ovidi, Rocío Faks, Ivan Rosquellas,Leo De Matamá, Coetus Amb Carles Dénia, Pol Fuentes, Brigada Intergeneracional, Casa Ruibal, Tomàs De Los Santos, Jabier Muguruza, Calum Baird, Sighanda, Oriol Tramvia, Dani Flaco, Derrumband, Darània, Marina Rossell, Elisa Serna I Julia León, Bianca D’Aponte Internacional 3, Ofilio Picón, Como Un Corazón, Mariola Membrives & Masa Kamaguchi, Amadeu Casas i Erxart Casas, Chet, Sílvia Bel i Tomàs De Los Santos, Mane Ferret, Santi Arisa, Martín Neri, Pedro Pastor, Toni Subirana, Joan Massotkleiner I Toti Soler, Dani Caracola, Oriol Mula, Joan Isaac, Renaldo & Clara, Pancho Varona, Après Minuit, Kamankola, Mireia Vives i Borja Penalba + Roc Casagran, Osvaldo Torres, Vakia Stavruo, Lu Rois, El Cabrero i Emiliano Zapata, Caliu, Hani Mitwasi, Rusó Sala i Sakapatú, Joanjo Bosk, Maria Villarroya, Feliu Ventura Amb Xerramequ i Els Aborígens, Yannis Papaioannou & Trio Feta, Daniele Sepe Quartet, Xavier Ribalta, Martirio, Marc Parrot, Inti-Illimani, Coet, Pedro Pastor, Pau Alabajos, Josep Tero, Há Lobos Sem Ser Na Serra, Natalia Contesse, Enric Hernàez, Albert Pla & Tortell Poltrona, Marina Rossell, Santiago Cruz, El Més Petit De Tots, Víctor Bocanegra, Sívia Tomàs Trio, Peppe Voltarelli, Vicente Feliú, Verdcel, Elizabeth Morris, Ciampi Internacional i Bobo Riondelli, Daniel Viglietti + Feliu Ventura, Rosa Sánchez, Rolando De Marco, Jo Jet I Maria Ribot, Sílvia Comes, Nano Stern, Núria Feliu I Amics, Daniel Viglietti,

Concert de Cloenda: Túrnez & Sesé.

Espai de premsa 2017

 

Cartell de la 23a edició 2018. Obra de la il·lustradora Júlia Solans

2018 — Vint-i-tresena Edició

Mans Manetes : L’Alguer, Joanjo Bosk, Maria Del Mar Bonet & Borja Penalba, Pi De La Serra, Eduard Canimas, Dani Flaco, 2918 Anys De Resistència Amaziga, Victòria Quingles, Jabier Muguruza, Lucio Mantel, Albert Fibla, Lu Rois Trio, Giovanna Marini i El Quarteto Inni Canto di Lotta, Anaïs Vila, Belda & Sanjosex, Andrés Molina, Cesk Freixas, Madretierra, Kepa Junkera, Galifardeu Atòmic, Pedro Burruezo i la Bohèmia Camerata, Jordi Montañez, Cançó De Carrer. Concert col·lectiu sobre Ramon Muntaner amb Joan Isaac, Sandra Rehder, Gaddafi Nuñez, Carpa Koi, Oriol Barri, Pep Gimeno ‘Botifarra’ i Pau Chàfer, Joan Masdéu, La Malinche, Eva Dénia i Merxe Martínez, Joaquín Carbonell, David Mauricio, Verso Suelto, Sota Les Cunetes, Justícia! (Concert col·lectiu de Verdcel), Juan Pedro Dolce, Ernest Crusats, Lladó – Gas -Hernàez, Joseba Gotzon, Cabareta, Marc García, Guiem Soldevila, Jeanine Martín, Paco Ibáñez, Ana Archett, iIvette Nadal & Caïm Riba, Mireia Vives I Borja Penalba, Enric Hernàez, Bobo Rondelli, Ruper Ordorika, Rodrigo Carazo, Paula Neder, Jordi Lanuza, Frans Cuspinera, Rosa Zaragoza, Shomano Internacional, Pep Lladó, Eric Vinaixa, Matteo Fiorino, Maria Del Mar Bonet, Verdcel i Amics, Nerea Bruixa, The Escarteen Sisters, Sebastián Garay, Xavier Baró, Andrés Suárez, Roger Mas, Lucía Sócam, Rusó Sala, Meritxell Gené & Aina Torres, El Cabrero, Uc, Lluís Alba, Ángel Petisme, Tren Seeger, Ian Sala, Maria Arnal & Marcel Bagés, Mans Manetes: L’Alguer, Abraham Rivas, Raquel Lúa & Amaia Miranda, Montse Castellà, Joana De Diego, Sílvia Tomàs Trio, Piero Pesce & Questioni Meridionali Folk, Guillem Roma, Marcel Pich, Maleïdes Les Guerres, Ginestà, Zebda, Mato Ruiz, Flamaradas, Rocco Papìa, Alidé Sans, Invisible Harvey, Joan Isaac, O Val Das Mouras, Pau Alabajos, Clara Cantore, Alessio Lega & Guido Baldoni, Rusó Sala i Sakapatú, Marina Rossell, Pepet i Marieta, Els Jóvens, Marta Gómez, Gabo & Colectivo Marcapiel, Les Kol·Lontai, Maria Del Mar Bonet.